×

کسب درآمد با طراحی گرافیک و فتوشاپ | چگونگی کسب درآمد در منزل (قسمت سوم)

طراحی گرافیک ب. ربیعی 14 دسامبر 2018

در قسمت اول از مطلب چگونگی کسب درآمد با طراحی گرافیک و فتوشاپ، درباره طراحی لوگو، طراحی کارت ویزیت و طراحی بنر صحبت کردیم.

همچنین در قسمت دوم از چگونگی کسب درآمد از فتوشاپ در منزل، درباره کسب درآمد از طراحی پوستر، کسب درآمد از طراحی بروشور، کسب درآمد از طراحی تراکت، کسب درآمد از طراحی جلد کتاب صحبت کردیم. در این قسمت سعی دارم که راه های دیگر کسب درآمد با طراحی گرافیک را با شما در میان بذارم.

کسب درآمد از طراحی اینفوگرافیک

احتمالا این جمله رو بارها شنیده باشید:

“یک تصویر از هزار واژه بهتر است.”

اینفوگرافیک در واقع ترکیبی از اطلاعات (Information) و گرافیک (Graphic) هست. در نتیجه طراحی گرافیک به منظور اطلاع رسانی رو اینفوگرافیک میشناسیم.

با این تعریف از اینفوگرافیک میفهمیم که تقریبا هر موسسه، سازمان، شرکتی در هر زمینه کاری که باشد به اینفوگرافیک نیاز داره. چرا که هر کارفرمایی نیاز داره که بعضی اطلاعات را به صورت تصویر در اختیار دیگران قرار بده.

با توجه به گسترش شبکه های اجتماعی اینستاگرام و موارد نظیر حجم درخواست ها برای انجام پروژه های اینفوگرافیک بیشتر از گذشته ست. در نتیجه طراحی اینفوگرافیک، یک گزینه بسیار مناسب برای طراحی و کسب درآمد از گرافیک محسوب میشه. در نتیجه شما به عنوان یک طراح گرافیک با ارائه برخی نمونه کارها در صفحات شبکه های اجتماعی می تونید مخاطبان خودتون رو جذب کنید و با گرفتن پروژه در این زمینه فعالیت خوبی داشته باشین.

طراحی اینفوگرافیک

کسب درآمد از طراحی تقویم و سر رسید و سالنامه

وقتی به ماه های پایانی سال نزدیک میشیم، حجم متقاضی و درخواستها برای چاپ و تکثیر تقویم و سررسید و هدایای تبلیغاتی بسیار زیاد میشه.

عموما طراحی تقویم دیواری تک برگ سالانه، طراحی تقویم دیواری فصلی یا طراحی تقویم دیواری ماهیانه بسیار درخواست میشه.

همچنین سبک های دیگری از طراحی و چاپ تقویم نظیر تقویم رومیزی، زیردستی و دفتر تلفن متقاضیان خاص خودشو داره. طراحی و چاپ سررسید یک هدیه ی نفیس محسوب میشه که عموما مراکز خاص، شرکت ها و سازمان ها که تامین اعتبار مناسبی دارن از اون استفاده می کنن.

در نتیجه شما به عنوان یک طراح گرافیک با شرکت ها و سازمانها و موسسات برای همکاری در این زمینه فعالیت داشته باشید. فعالیت در این زمینه تقریبا فصلی و مناسبتی محسوب میشه.

طراحی سر رسید و تقویم و سالنامه

کسب درآمد از طراحی بسته بندی

بسته بندی در هر صنعتی یکی از ملزومات اساسی محسوب میشه. طراحی انواع جعبه های مقوایی، طراحی ساک خرید برای فروشگاه ها، طراحی انواع پاکت، ظروف و…، از جمله مواردی است که نیاز به طراحی دارن. در نتیجه بعد از تسلط به مهارت های طراحی و آشنایی با استانداردهای چاپ و بسته بندی به عنوان یک طراح گرافیک می تونید در این زمینه فعالیت کنید.

کسب درآمد با طراحی گرافیک متحرک

لوگوی متحرک، بنر متحرک تبلیغاتی، بنر محترک برای سایت، فلت موشن- اینفومتحرک، موشن گرافیک از جمله مواردی هست که در گرافیک متحرک مطرح میشن. این نوع طراحی بسته به درخواست و جزییات کار کمی زمانبر است. اما با توجه به گسترش استفاده از سایت ها متقاضی اون بیشتر میشه.

کسب درآمد از طراحی لوگو

کسب درآمد از طراحی صفحات وب

داشتن رابط گرافیکی کاربر وبسایت مناسب، برای یک مدیر سایت موفق خیلی خیلی مهمه. البته برای طراحی رابط گرافیکی سایت به دانش و تجربه زیادی نیازه. در طراحی رابط گرافیک کاربری نیازه  که طراح کمی بیشتر از فقط طراحی بدونه و با سیستم های کامپیوتری و استانداردهای طراحی صفحات وب آشنایی خیلی خوبی داشته باشه. اگر شما زمینه طراحی گرافیک و طراحی سایت دانش کافی دارید، قطعا بسیاری از صاحبان شرکتها علاقه مندند تا وبسایت دلخواه خود را داشته باشند. 

طراحی اپلیکشن موبایل

کسب درآمد با طراحی واسط گرافیک کاربر در اپلیکیشن موبایل

گسترش استفاده از گوشی های هوشمند و لمسی در سرتاسر جهان امری همه گیر شده. در نتیجه برای هر سازمان یا شرکتی که به نوعی خدمات و محصولاتی رو ارائه می کنه، داشتن یک نرم افزار مخصوص گوشی های هوشمند امری طبیعی و لازم هست.

در نتیجه شما به عنوان یک طراح گرافیک می تونید با همکاری یک برنامه نویس گوشی های هوشمند یک ترکیب کاری عالی رو ایجاد کنید. کسب درآمد از ساخت نرم افزارهای اندرویدی، IOS و سایر فرمت های مخصوص گوشی های هوشمند یک گزینه کاری  خیلی مناسب و آینده دار هست.

و پیشنهاد مخصوص من در صورتی که تازه پا به عرصه فعالیت گذاشتید این گزینه هست.

کسب درآمد از طراحی داخلی مجله، طراحی داخلی کتاب

در مطالب گذشته درباره طراحی جلد کتاب چاپی و کتاب الکترونیک گفتیم. در این مطلب درباره جنبه های دیگری از طراحی در کتاب و مجلات صحبت میکنیم.

طراحی گرافیک تقریبا همه ی قسمت های یک کتاب، مجلات و روزنامه ها رو شامل میشه. برای مثال طراحی ساختار و شکل کلی جلد، طراحی صفحه آرایی کتابهای نوشتاری عمومی، طراحی ساختار و شکل کلی متن، صفحه آرایی کتابهای تصویری و کتابهای خاص، طراحی جلد مجلات، طراحی و اجرای صفحات داخلی مجلات و…

اما طراحی و فعالیت در این زمینه تنها مهارت و تسلط به فتوشاپ کافی نیست. برای فعالیت تخصصی در این زمینه شما باید به نرم افزار این دیزاین تسلط داشته باشین. در نتیجه اگر به این موارد آشنایی و تسلط دارید می تونید بازار کار مناسبی در طراحی داخلی کتب و مجلات داشته باشید.

کسب درآمد از طراحی انواع کارت

قطعا برای هر موسسه، شرکت، سازمان و یا حتی یک واحد صنفی که در اون با مشتریان سروکار دارند به طراحی کارت های خاص نیازمند شدند. کارتهایی نظیر: طراحی کارت دعوت، طراحی کارت قرعه کشی، طراحی کارت تخفیف، طراحی کارت تبریک، کارت اعتباری و…

برای مثال میتونید یک فروشگاه لباس و کیف و کفش لوکس یا یک فروشگاه لوازم خانگی رو در نظر بگیرید. این فروشگاه ها برای جذب مشتری و افزایش فروش بیشتر میتونن اقدام به طراحی و چاپ کارت های قرعه کشی بکنن. در نتیجه اینجا یک فضای کاری جالب برای شما به عنوان طراح گرافیک میتونه باشه.

کسب درآمد از طراحی لوح فشرده، طراحی گواهینامه، طراحی تی شرت، طراحی آگهی ترحیم و تسلیت

از جمله مواردی که در زمینه طراحی گرافیک میتوان در آن فعالیت کرد، مانند مورد قبلی قشر بزرگی از جامعه را هدف قرار میدهد.

طراحی تی شرت با طرح های خاص ، طراحی آگهی ترحیم، طراحی آگهی های عرض تسلیت، طراحی انواع گواهینامه و دیپلم، انواع کارت ضمانت و گارانتی برای فروشگاه ها، طراحی لوح فشرده  و طراحی پاکت و کاور cd و dvd برای آموزشگاه ها، مدارس و مهدکودک ها، از جمله خدماتی ست که علاوه بر شرکتها، سازمان ها، موسسات، واحدهای صنفی و اقتصادی کوچک نظیر مهدهای کودک، آموزشگاه ها، بوتیک و حتی افراد عادی به آن نیاز دارن.

کسب درآمد از گرافیک و تبلیغات محیطی

کسب درآمد از طراحی تبلیغات محیطی

طراحی بیلیبوردها، عرشه ی پل ها، جایگاه اتوبوسرانی ها، طراحی تبلیغاتی بدنه اتوبوس، مترو و وسایل نقلیه و موارد نظیر از جمله مواردی ست که میتوان به عنوان طراح گرافیک در ان فعالیت کرد. اما لازم به ذکر است که فعالیت در این عرصه نیازمند به همکاری با موسسات و کانون های تبلیغاتی ست.

کسب درآمد با طراحی گرافیک پست و پیجهای شبکه اجتماعی

یکی از پررونق ترین قسمت های کاری برای یک طراح گرافیک طراحی آگهی برای شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام، فیسبوک و شبکه های اجتماعی داخلی و… هست. عموما مدیران کانال ها و صفحات اجتماعی چه از جمع تبلیغ دهندگان و چه از جمع تبلیغ پذیرندگان به یک طراح گرافیک نیاز دارن و این یک فرصت مناسب برای ارائه خدمات گرافیک و کسب درآمد از مهارت محسوب میشه.

طراحی در حال طراحی

دنیای گرافیک، چاپ و تبلیغات بسیار بزرگتر اون چیزی هست که بتونیم توی چند مطلب کوتاه بیانش کنیم و من سعی کردم تقریبا عملی ترین موارد رو لیست کنم.

در نهایت، اگر شما تنها به کار با نرم افزار فتوشاپ آشنایی دارید، می تونید:

به پایان سری اول آموزش کسب درآمد از گرافیک و کار با فتوشاپ نرسیدیم. 🙂

هدف از انتشار این سری مطالب، آشنایی علاقه مندان به حوزه طراحی و گرافیک با پتانسیل کاری این رشته بود. در نتیجه صحبت های ما ادامه خواهد داشت. و در ادامه با چالش ها و نکات دیگه ای در این باره برمیگردم.

اگر به مهارت های اولیه طراحی گرافیک مسلح هستین می تونید با خوندن چگونگی کسب درآمد در طرحاتو از سیستم کسب و کار ما استفاده کنید و برای خودتون یک درآمد غیرفعال بسازید.

درباره نوشته نظر بدین و توی بحث شرکت کنین

ب. ربیعی

با طراحی خسته میشم و خستگی هامو با طراحی در میکنم. چندسالی میشه تو حوزه طراحی و چاپ فعالیت میکنم و هدف من و طرحاتو کمک به فعالان و علاقه مندان حوزه طراحی هست.

5 پاسخ به “کسب درآمد با طراحی گرافیک و فتوشاپ | چگونگی کسب درآمد در منزل (قسمت سوم)”

 1. فرزانه د. گفت:

  Thanx

 2. علی گفت:

  ممنون از مطالبتون. میشه لطفا راهنمایی بفرمایید که چطور میتونیم همین طراحی هامون را مشتریش را پیدا کنیم و بفروش برسانیم؟ ممنونم

  • طرحاتو دیزاینر گفت:

   خواهش میکنم،
   همونطور که توی مطالب گفتیم، شما به عنوان یک طراح گرافیک چندین راه برای کسب درآمد دارید، در سه حالت کلی یا برای خودتون کار میکنید یا برای دیگران یا ترکیبی از این دو مورد
   اگر بخواید برای دیگران کار کنید که کاملا مشخصه باید در استخدام شرکت هایی در بیایید که به طراح و گرافیست نیاز دارن.
   اگر برای خودتون کار میکنید که باید به کارفرما و صاحبان مشاغل مراجعه کنید و خدمات خودتون رو بهشون معرفی و ارائه کنید و فعالیت خوبی توی شبکه های اجتماعی داشته باشید.
   در حالت سوم هم که مشخصا ترکیبی از دو حالت قبل باشه شما قسمتی از زمانتون رو صرف کار در شرکتی که مشغول هستید می کنید و بقیه زمانتون رو باید برای گسترش کار خودتون کنید. این سبک کاری کمی سخت اما نتایج بهتری در طول زمان خواهد داشت.
   البته یک پیشنهاد دیگه هم دارم براتون؛ گروه طراحی در طرحاتو این امکان رو فراهم کرده که شما به عنوان یک طراح و فروشنده همزمان می تونید طرح های خودتون رو ارائه کنید و بفروش برسونید و اینکه در پروژه های طراحی که از سمت کارفرمایان درخواست میشه با طرحاتو همکاری کنید و از این راه هم درآمد کسب کنید.

  • Mahdi گفت:

   ممنون از مطالبه خوبتون

  • طرحاتو گفت:

   متشکرم، امیدواریم که این مطلب واقعا کمک کننده و اثرگذار باشه هرچند کوچک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

 

براتون مطالب جدید و خبرای مهم رو میفرستیم