چگونگی کسب درآمد از فتوشاپ در منزل (قسمت سوم)

صفحه اصلی » طراحی گرافیک » چگونگی کسب درآمد از فتوشاپ در منزل (قسمت سوم)

در قسمت اول از مطلب چگونگی کسب درآمد از فتوشاپ در منزل، درباره طراحی لوگو، طراحی کارت ویزیت و طراحی بنر صحبت کردیم.

همچنین در قسمت دوم از چگونگی کسب درآمد از فتوشاپ در منزل، درباره کسب درآمد از طراحی پوستر، کسب درآمد از طراحی بروشور، کسب درآمد از طراحی تراکت، کسب درآمد از طراحی جلد کتاب صحبت کردیم.

در این قسمت سعی داریم که راه های دیگر کسب درامد از گرافیک را با شما در میان بگذاریم. با قسمت دوم از مطلب کسب درآمد با گرافیک و فتوشاپ با ما همراه باشید.

کسب درآمد از طراحی اینفوگرافیک

احتمالا این جمله را بارها شنیده باشید: یک تصویر از هزار واژه بهتر است.

اینفوگرافیک در واقع ترکیبی از اطلاعات (Information) و گرافیک (Graphic) است. در نتیجه طراحی گرافیک با منظور اطلاع رسانی را اینفوگرافیک می گویند.

با این تعریف از اینفوگرافیک میفهمیم که تقریبا هر موسسه، سازمان، شرکتی در هر زمینه کاری که باشد به اینفوگرافیک نیاز دارد. زیرا هر کارفرمایی نیاز دارد که برخی اطلاعات را به صورت تصویر در اختیار دیگران قرار دهد.

طراحی اینفوگرافیک، یک گزینه بسیار مناسب برای طراحی و کسب درآمد از گرافیک است. در نتیجه شما به عنوان یک طراح گرافیک می توانید در این زمینه فعالیت کنید.

کسب درآمد از طراحی تقویم و سر رسید

به ماه های پایانی سال نزدیک می شویم. در این ماهها حجم متقاضی و درخواستها برای چاپ و تکثیر تقویم و سررسید و هدایای تبلیغاتی بسیار زیاد است.

عموما طراحی تقویم دیواری تک برگ سالانه، طراحی تقویم دیواری فصلی یا طراحی تقویم دیواری ماهیانه بسیار درخواست می شود. همچنین سبک های دیگری از طراحی و چاپ تقویم نظیر تقویم رومیزی، زیردستی و دفتر تلفن متقاضی دارد. لازم به یادآوری است که طراحی و چاپ سررسید یک هدیه ی نفیس است که عموما شرکت ها و سازمان ها از آن استفاده می کنند.

در نتیجه شما به عنوان یک طراح گرافیک می توانید با شرکت ها و سازمانها و موسسات برای همکاری در این زمینه فعالیت داشته باشید.

کسب درآمد از طراحی بسته بندی

بسته بندی در هر صنعتی یکی از ملزومات اساسی محسوب می شود. طراحی انواع جعبه های مقوایی، کارت محصولات، انواع لیبل و برچسب، طراحی ساک خرید برای فروشگاه ها، طراحی انواع پاکت، ظروف فلزی و…، از جمله مواردی است که نیاز به طراحی دارد. در نتیجه به عنوان یک طراح گرافیک می توانید در این زمینه فعالیت کنید.

کسب درآمد از طراحی گرافیک تبلیغاتی

طراحی بیلیبوردها، عرشه ی پل ها، جایگاه اتوبوسرانی ها، طراحی تبلیغاتی بدنه اتوبوس، مترو و وسایل نقلیه، و یکی از پررونق ترین قسمت های کاری برای یک طراح گرافیک طراحی آگهی برای شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام، فیسبوک و شبکه های اجتماعی داخلی و… می باشد. عموما مدیران کانال ها و صفحات اجتماعی چه از جمع تبلیغ دهندگان و چه از جمع تبلیغ پذیرندگان به یک طراح گرافیک نیاز دارند و این یک فرصت مناسب برای ارائه خدمات گرافیک و کسب درآمد از مهارت است.

کسب درآمد از طراحی گرافیک متحرک

لوگوی متحرک، بنر متحرک تبلیغاتی، بنر محترک برای سایت، فلت موشن- اینفومتحرک از جمله مواردی است که در گرافیک متحرک مطرح می شود. این نوع طراحی بسته به درخواست کمی زمانبر است. اما با توجه به گسترش استفاده از سایت ها متقاضی آن بیشتر می شود.

کسب درآمد از طراحی صفحات وب

داشتن رابط گرافیکی کاربر وبسایت مناسب، برای یک مدیر سایت موفق بسیار مهم است. البته طراحی رابط گرافیکی سایت به دانش و تجربه زیادی نیازمند است. در طراحی رابط گرافیک کاربری نیاز است طراح با سیستم ها و علوم جدید در این زمینه آشنایی داشته باشد.

طراحی رابط گرافیکی کاربر سایت، یک گزینه بسیار مناسب برای فعالیت است. اگر شما زمینه طراحی گرافیک و طراحی سایت دانش کافی دارید، قطعا بسیاری از صاحبان شرکتها علاقه مندند تا وبسایت دلخواه خود را داشته باشند.

کسب درآمد از طراحی واسط گرافیک کاربر در اپلیکیشن موبایل

امروزه گسترش استفاده از گوشی های هوشمند و لمسی در سرتاسر جهان امری همه گیر است. در نتیجه برای هر سازمان یا شرکتی که به نوعی خدمات و محصولاتی را ارائه می کند، داشتن یک نرم افزار مخصوص گوشی های هوشمند امری طبیعی و لازم است.

در نتیجه شما به عنوان یک طراح گرافیک می توانید با همکاری یک برنامه نویس گوشی های هوشمند یک ترکیب کاری عالی را ایجاد کنید. کسب درآمد از ساخت نرم افزارهای اندرویدی، IOS و سایر فرمت های مخصوص گوشی های هوشمند یک گرینه کاری مناسب است.

کسب درآمد از طراحی داخلی مجله، طراحی داخلی کتاب

در مطالب گذشته درباره طراحی جلد کتاب چاپی و کتاب الکترونیک گفتیم. در این مطلب به جنبه های دیگری از طراحی در کتاب و مجلات صحبت میکنیم.

طراحی گرافیک تقریبا همه ی قسمت های یک کتاب خاص، مجلات و روزنامه ها را شامل می شود. برای مثال طراحی ساختار و شکل کلی جلد، طراحی صفحه آرایی کتابهای نوشتاری عمومی، طراحی ساختار و شکل کلی متن، صفحه آرایی کتابهای تصویری و کتابهای خاص، طراحی جلد مجلات، طراحی و اجرای صفحات داخلی مجلات و…

در نتیجه اگر به این موارد آشنایی و تسلط دارید می توانید بازار کار مناسبی در طراحی گرافیک را داشته باشید.

کسب درآمد از طراحی انواع کارت

قطعا برای هر موسسه، شرکت، سازمان و یا حتی یک واحد صنفی که در آن با مشتریان سروکار دارند به طراحی کارت های خاص نیازمند شده اند. برای مثال خدماتی نظیر: طراحی کارت دعوت، طراحی کارت تبریک، طراحی کارت های بانکی، کارت اعتباری، کارت تلفن و موارد نظیر از نمونه هایی است که برای یک طراح گرافیک قابل ارائه است.

کسب درآمد از طراحی لوح فشرده، طراحی گواهینامه، طراحی تی شرت، طراحی آگهی ترحیم و تسلیت

دنیای گرافیک بسیار بزرگتر است، و ما سعی کردیم تقریبا عملی ترین موارد را در مطلب چگونه می توانیم با استفاده از فتوشاپ کسب درآمد کنیم، بیان کنیم.

از جمله موارد پایانی که در زمینه طراحی گرافیک میتوان در آن فعالیت کرد، مانند مورد قبلی قشر بزرگی از جامعه را هدف قرار میدهد.

طراحی تی شرت با طرح های خاص، طراحی آگهی ترحیم، طراحی آگهی های عرض تسلیت، طراحی انواع گواهینامه، دیپلم، انواع کارت ضمانت و گارانتی، طراحی لوح فشرده (طراحی کاور cd و dvd) که شامل طرح رو و پشت جلد، حلقه سی دی و پاکت سی دی نیز می شود، از جمله خدماتی است که علاوه بر شرکتها، سازمان ها، موسسات، واحدهای صنفی و اقتصادی کوچک نظیر مهدهای کودک، آموزشگاه ها، بوتیک و حتی افراد عادی به آن نیاز دارند.

به پایان سری اول آموزش کسب درآمد از گرافیک و کار با فتوشاپ رسیدیم. هدف از انتشار این سری مطلب، آشنایی طراحان گرافیک با پتانسیل کاری این رشته بود. پس اگر شما تنها به کار با نرم افزار فتوشاپ آشنایی دارید، می توانید در وهله اول زمینه فعالیت خود را انتخاب کنید. بازار هدف خود را تعیین کنید. در آن زمینه گرافیکی به کسب مهارت طراحی بپردازید. نمونه کار ایجاد کنید. بازار هدف را از حضور خود آگاه کنید. در نهایت با ارائه مهارت های گرافیکی خود به کسب درآمد از گرافیک بپردازید.

4 دیدگاه برای “چگونگی کسب درآمد از فتوشاپ در منزل (قسمت سوم)”
 1. ممنون از مطالبتون. میشه لطفا راهنمایی بفرمایید که چطور میتونیم همین طراحی هامون را مشتریش را پیدا کنیم و بفروش برسانیم؟ ممنونم

  • خواهش میکنم،
   همونطور که توی مطالب گفتیم، شما به عنوان یک طراح گرافیک چندین راه برای کسب درآمد دارید، در سه حالت کلی یا برای خودتون کار میکنید یا برای دیگران یا ترکیبی از این دو مورد
   اگر بخواید برای دیگران کار کنید که کاملا مشخصه باید در استخدام شرکت هایی در بیایید که به طراح و گرافیست نیاز دارن.
   اگر برای خودتون کار میکنید که باید به کارفرما و صاحبان مشاغل مراجعه کنید و خدمات خودتون رو بهشون معرفی و ارائه کنید و فعالیت خوبی توی شبکه های اجتماعی داشته باشید.
   در حالت سوم هم که مشخصا ترکیبی از دو حالت قبل باشه شما قسمتی از زمانتون رو صرف کار در شرکتی که مشغول هستید می کنید و بقیه زمانتون رو باید برای گسترش کار خودتون کنید. این سبک کاری کمی سخت اما نتایج بهتری در طول زمان خواهد داشت.
   البته یک پیشنهاد دیگه هم دارم براتون؛ گروه طراحی در طرحاتو این امکان رو فراهم کرده که شما به عنوان یک طراح و فروشنده همزمان می تونید طرح های خودتون رو ارائه کنید و بفروش برسونید و اینکه در پروژه های طراحی که از سمت کارفرمایان درخواست میشه با طرحاتو همکاری کنید و از این راه هم درآمد کسب کنید.

 2. Great, I really like it! Youre awesome

ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برو بالا